Grupa kolarska BDC Team, po tegorocznych sukcesach, zamierza ubiegać się w następnym sezonie o licencję UCI Continental Teams. – W mijającym sezonie zarejestrowani byliśmy jako ekipa MTB, co powodowało kłopoty ze startami w niektórych wyścigach – mówi dyrektor zespołu, a zarazem główny sponsor Dariusz Banaszek.

– W tym roku odpowiednie działania już rozpoczęliśmy. Moim celem jest zbudowanie silnej ekipy zawodowej, ale cel realizuję małymi krokami.

Ekipa na następny sezon pozyskała nowego sponsora, sieć supermarketów MarcPol. Dariusz Banaszek i Marek Mikuśkiewicz podpisali umowę o współpracy na trzy lata. W sezonie 2012 trzon drużyny pozostanie ten sam, Dariusz Baranowski, Robert Radosz i Marcin Sapa to największe gwiazdy BDC Team. Dariusz Banaszek rozmawia jednak z kilkoma zawodnikami, by wzmocnić zespół. – O transferowych szczegółach już wkrótce będę mógł powiedzieć więcej – dodaje Banaszek. – W każdym razie są chętni do jazdy w niebieskich „koszulkach”.

W sezonie 2011 ekipa BDC, mimo statusu MTB była drugą siłą w polskim peletonie, odnosząc kilkanaście sukcesów.

Robert Radosz wygrał Memoriał Siemińskiego, Bałtyk-Karkonosze Tour, Złoty Pierścień Krakowa, Kryterium w Tarnowie, etap i cały wyścig Dookoła Mazowsza oraz etap na Małopolskim Wyścigu Górskim.

Marcin Sapa triumfował w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wygrywając także etap do Kielc, „Saper” okazał się także najlepszy w Wielkiej Nagrodzie Bełchatowa.
Dariusz Baranowski w pięknym stylu wygrał królewski etap Tour de Czech, a klasyfikacji całego wyścigu był drugi, ponadto „Ryba” okazał się najlepszy w Memoriale Stanisława Królaka.

Ponadto, Dariusz Rudnicki wygrał wyścig w Olsztynie, Mateusz Komar etap na Dookoła Mazowsza, a Wojciech Ziółkowski zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski na czas. Kilka wyścigów MTB wygrał Mariusz Kowal, zdobywając także brązowy medal MP w maratonie MTB.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułPiotr Wadecki przed MŚ: „Jest realna szansa na pierwszą dziesiątkę”