Jak dowiedział się portal naszosie.pl, 22-letni Piotr Kirpsza zyskał uznanie w oczach Dariusza Banaszka i w przyszłym sezonie zasili ekipę BDC Team.

Kolarz który do tej pory bronił barw ekipy Mostostal Aktio Group Puławy to młody, obiecujący orlik.

W tym sezonie był 13. w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI),  11. na etapie Szlakiem Grodów Piastowskich (2.1 UCI)  z metą w Legnicy.

Dobrze radzi sobie również w górach, co potwierdził na Karpackim Wyścigu Kurierów (2.2 u UCI) gdzie był 3. i 4. na etapach, a cały wyścig ukończył na 5. pozycji. W lipcu zajął 2. miejsce na etapie Dookoła Mazowsza (2.2 UCI), a dwa tygodnie później był 14. w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI).

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski orlików, które odbywały się w Złotoryi zajął pechowe, czwarte miejsce. Dwa lata temu ścigał się we Włoszech, gdzie zajął m.in 12 i 15 miejsce w klasykach Giro del Casentino oraz GP Inda – Trofeo Aras Frattini. Oba znajdują posiadają status 1.2 u UCI.

Oto co na temat Piotr powiedział nam dyrektor sportowy BDC Team, Dariusz Banaszek:

„Piotr to bardzo skromy chłopak z olbrzymim potencjałem, obserwowałem jego karierę od trzech lat. Osiągał naprawdę dobre wyniki. Dojrzał do poważnego ścigania. Moje oczekiwania wobec niego na przyszły sezon, to wygranie kilku wyścigów UCI. Wiem, że stać go na to. Dziś w Sokółce pokazał, że potrafi się ścigać z najlepszymi.