Alejandro Valverde

Siódmy etap Volta Ciclista a Catalunya zwyciężył Greg Henderson (Team Columbia). Cały wyścig wygrał Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne).

Ostatni, płaski etap hiszpańskiego wyścigu z Sant Cugat do Montmeló o długości 110 km zwyciężył po finiszu z peletonu Greg Henderson. Tuż za nim finiszował Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale), a trzeci był Fabio Sabatini (Liquigas).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Alejandro Valverde, który o 15 sekund wyprzedził Daniela Martina (Garmin) oraz o 22 sekundy Haimara Zubeldie (Astana).

Dwaj Polacy zakończyli ściganie w Katalonii na odległych pozycjach. Maciej Bodnar zajął 128 miejsce, a Marcin Sapa 135.