valverde_etap-3-dookola-kataloniiTrzeci etap hiszpańskiego wyścigu „Dookoła Katalonii” wygrał Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne), który dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera.

Kolejny etap z Roses do La Pobla de Lillet o długości 182,9 km zwyciężył Alejandro Valverde, który na metę przyjechał wraz z dziewięcioma zawodnikami.

Na trasie dzisiejszej rywalizacji znajdowały się trzy premie górskie 1 kategorii. Na ostatniej z nich zaatakował Valverde.

Hiszpan na finiszu pokonał swojego rodaka Davida De La Fuente  (Fuji-Servetto) oraz Daniela Martin (Garmin – Slipstream).

W klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji umocnił się Alejandro Valverde, drugi jest  Haimar Zubeldia (Astana), a trzeci  Samuel Sanchez (Euskaltel – Euskadi).

Polacy po raz kolejny pojechali słabo. Na dzisiejszym etapie stracili ponad 17 minut. Marcin Sapa (Lampre) w klasyfikacji generalnej jest 142, a Maciej Bodnar (Liquigas) zajmuje 158 pozycję.