finiszkrolaArtur Król z włoskiej grupy Centri della Calzatura został zwycięzcą kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Artur Król został zwycięzcą jubileuszowego, 20. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarz włoskiej grupy Centri della Calzatura objął prowadzenie po solowej akcji na trzecim etapie do Jarosławia i żółtą koszulkę utrzymał do końcowej mety w Łodzi.

Ostatni, szósty etap, z Radomska do Łodzi, stał pod znakiem ucieczki trzech zawodników – Bartłomieja Matysiaka, Ukraińca Andrija Griwki i najstarszego w peletonie, 42-letniego Radosława Romanika. Liderowi nie zagrozili, bowiem ich przewaga nie przekroczyła trzech minut. W końcówce peleton przyspieszył, ale nie zdołał już ich doścignąć.

W Łodzi pierwszy finiszował Matysiak. Drugi był Griwko, a trzeci Romanik. Obaj awansowali także na drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Peleton stracił do trójki śmiałków 45 sekund.

Koszulkę dla najlepszego górala odebrał Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa), a najlepszym sprinterem został Niemiec Danilo Hondo. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła włoska grupa Centri della Calzatura.