Cancellara FabianSzwajcar Fabian Cancellara został Mistrzem Świata w jeździe indywidualnej na czas. Srebro dla Szweda Gustava Larssona, a brąz zdobył Tony Martin. Polacy słabo.

Fabian Cancellara dystans 49,8 km pokonał w czasie 57:54, co dało mu rekordową średnią Mistrzostw Świata, bo aż 51,6 km/h!

Na starcie indywidualnej jazdy na czas elity stanęło 66 zawodników, w tym dwóch reprezentantów Polski: Bartosz Huzarski oraz Maciej Bodnar.

Polacy startowali w pierwszych grupach. Niestety Bartosz Huzarski zaliczył upadek, przez co zajął 33 pozycję. Maciej Bodnar, na którego sporo osób liczyło, tym bardziej że pokazał się dobrej strony podczas Vuelty, zawiódł, uzyskując dopiero 59 czas.

Bardzo dobry czas z kolarzy startujących w początkowych grupach uzyskał Amerykanin Tom Zirbel, który długo utrzymywał się na prowadzeniu. Ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się, gdy na trasie pojawili się faworyci. Dobre czasy uzyskiwali Słoweniec Janez Brajkovic, Włoch Marco Pinotti, Niemiec Tony Martin oraz Szwed Gustav Larsson.

Jednak to co pokazał dziś Fabian Cancellara, to niesamowita klasa. Szwajcar jechał w szaleńczym tempie, co kilka minut mijając rywali, którzy wystartowali przed nim. Na każdym okrążeniu miał coraz większą przewagę. Był bardzo skoncentrowany, zakręty pokonywał doskonale, jechał lekko, w pięknym stylu, jak na Mistrza przystało.

Wjeżdżając na metę, Cancellara zupełnie na luzie w rękoma uniesionymi w górę, pozdrawiał kibiców, nie walcząc już z czasem, gdyż wiedział że jego mistrzowski tytuł jest niezagrożony. Coś niesamowitego!

Drugie miejsce zajął Gustav Larsson (Szwecja) kolarz ekipy Saxo Bank, a więc złoto i srebro dla zawodników Saxo Banku. Trzeci był Tony Martin (Niemcy).

Obrońca tytułu Bert Grabsch (Niemcy) zajął 10 pozycję ze stratą 3:37.