Philippe GilbertBelg jeżdżący w barwach Silence-Lotto, Philippe Gilbert zwyciężył mocno obsadzony włoski wyścig GP Peccioli-Coppa Sabatini. Bartosz Huzarski zajął 24 miejsce. Aż 87 zawodników wycofało się z rywalizacji.

Kolarze rywalizowali na rundach. Początkowo do pokonania mieli 7 rund po 21,9 km, a następnie 4 rundy po 12 km, w sumie 199 km. Ostatni kilometr wiódł pod górę.

Wyścig rozpoczął się od ucieczki na 20 kilometrze Gilberta, na następnych kilometrach dołączali do niego kolejni zawodnicy m.in. Mistrz Świata Cadel Evans (Silence Lotto), Giovanni Visconti, a także Bartosz Huzarski (obaj ISD Neri). W sumie w ucieczce znalazło się 25 kolarzy.

Po około 100 kilometrach 87 kolarzy ze 111, którzy stanęli na starcie, wycofało się z wyścigu m.in. Ivan Basso (Liquigas), Alessandro Petacchi (LPR Brakes), Filippo Pozzato (Team Katusha), a także Stefano Garzelli (Acqua&Sapone). Do mety nie dojechało także trzech Polaków: Artur Król (Ceramica Flaminia), Tomasz Marczyński oraz Przemysław Niemiec (obaj Miche-Silver Cross-Selle Italia).

Dla Gilberta był to czwarty triumf w sezonie. Na finiszu pokonał Giovanni Viscontiego oraz Leonardo Bertagnolliego (Serramenti PVC).

Mistrz Świata, Cadel Evans jadący po raz pierwszy w tęczowej koszulce  zajął 13 miejsce.