Grzegorz Kwiatkowski (Albi VS), zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dwudniowego wyścigu Week-end béarnais, rozgrywanego we francuskiej Akwitanii, wygrywając przy tym jeden z etapów. Zbigniew Gucwa (Albi VS) wygrał klasyfikację punktową.

Wczoraj, podczas pierwszego etapu od samego początku aktywny był Zbigniew Gucwa. Świebodziczanin wygrał wszystkie lotne premie zlokalizowane na wczorajszym odcinku, niestety jego ucieczka została doścignięta i ukończył etap na 53 pozycji. Na mecie triumfował inny z naszych rodaków Grzegorz Kwiatkowski. Drugi był Mathieu Couffingnal (GSC Blagnac) a trzeci Damien Branaa (VC Nayais).

Dziś rano kolarze mieli do pokonania krótką czasówkę. Najlepszy okazał się Vincent Dauga (Stade Montois), który pokonał nowego lidera Jeana Mespoulède (CC Marmande). Trzeci był Viven Brisse (CC Marmande). Grzegorz Kwiatkowski oddał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, zajmując na czasówce 24 miejsce. Zbigniew Gucwa z czasem 15:13 zajął 7 miejsce.

Po południu kolarze stanęli na starcie 3. ostatniego etapu. Po finiszu z dużej grupy po raz drugi wygrał Vincent Dauga, drugie miejsce zajął Mathieu Couffingnal (GSC Blagnac) trzeci był Damien Branaa (VC Nayais). Zbigniew Gucwa zajął 5. miejsce.

W klasyfikacji generalnej triumfował Jean Mespoulède, drugą pozycję zajął Damien Branna, Grzegorz Kwiatkowski obronił trzecią lokatę. Zbyszek Gucwa w generalce zajął 41 miejsce, dokładając do tego zwycięstwo w klasyfikacji punktowej.