Francesco VentosoHiszpan Francisco Ventoso (Carmiooro – A-Style) po finiszu z peletonu zwyciężył włoski wyścig GP Beghelli. Krzysztof Szczawiński (Miche) zajął dobre siódme miejsce.

Kolarze rywalizowali na dystansie 185,6 km. Wyścig obfitował w wiele ucieczek, jednak żadna z nich nie zdołała dojechać do mety. W końcówce losy wyścigu próbował rozstrzygnąć Alexander Vinokourov (Astana), ale ostatecznie grupa zasadnicza nie pozwoliła mu na odjazd.

Z peletonu najszybciej finiszował Francisco José Ventoso (CarmioOro – A-Style), drugi na mecie zameldował się Giovanni Visconti (ISD), a trzeci Enrico Rossi (Ceramica Flaminia-Bossini Docce).

Z trzech Polaków jadących w GP Beghelli, najlepiej spisał się się Krzysztof Szczawiński (Miche-Silver Cross), który uplasował się na siódmej pozycji. Maciej Paterski (Liquigas) zajął 57 miejsce, a Tomasz Marczyński (Miche-Silver Cross) był 60.