Johann Tschopp (BMC-Racing) wygrał jeden z najtrudniejszych odcinków wyścigu Tour of Utah i odebrał prowadzenie w wyścigu Christian`owi Vande Velde (Garmin-Sharp).
Piąty, górski odcinek najcięższego, amerykańskiego wyścigu prowadził z Park City do Snowbird i liczył 165 kilometrów. Najlepszy okazał się Szwajcar – Johann Tschopp. 30-letni zawodnik pokonał na mecie o 43 sekundy Leopolda Koenig`a (Team Netapp). Tuż za nim na kresce zameldował się zwycięzca młodzieżowego Giro d`Italia – Joseph Dombrowski (Bontrager Livestrong Team). Bartosz Huzarski (NetApp) do triumfatora stracił 14 minut i 13 sekund, co dało mu 63. miejsce.
Wyniki:
1 | Johann Tschopp (Sui) BMC Racing Team | 4:18:20 | |
2 | Leopold Koenig (Cze) Team Netapp | 0:00:43 | |
3 | Joseph Dombrowski (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:00:47 | |
4 | Ian Boswell (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:00:52 | |
5 | Levi Leipheimer (Usa) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:00 | |
6 | Lucas Euser (Usa) Team Spidertech P/B C10 | 0:01:02 | |
7 | Matthew Busche (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | ||
8 | Mathias Frank (Sui) BMC Racing Team | 0:01:23 | |
9 | Christian Vandevelde (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:01:38 | |
10 | Christopher Horner (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | ||
11 | Peter Stetina (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:01:49 | |
12 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:59 | |
13 | Brent Bookwalter (Usa) BMC Racing Team | 0:02:09 | |
14 | George Bennett (Nzl) Radioshack-Nissan-Trek | ||
15 | Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
16 | Thomas Danielson (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:02:29 | |
17 | Chris Butler (Usa) Champion System Pro Cycling Team | 0:02:32 | |
18 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) Epm-Une | 0:02:43 | |
19 | Mathew Cooke (Usa) Team Exergy | 0:02:48 | |
20 | Francisco Mancebo (Esp) Competitive Cyclist Racing Team | ||
21 | Freddy Rodriguez (Col) Epm-Une | 0:02:52 | |
22 | Mathias Flueckiger (Sui) BMC Racing Team | 0:03:22 | |
23 | Jorge Castiblanco Cubides (Col) Epm-Une | 0:03:41 | |
24 | Max Jenkins (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:03:55 | |
25 | Christopher Baldwin (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:04:04 | |
26 | Flavio De Luna (Mex) Team Spidertech P/B C10 | 0:04:16 | |
27 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:21 | |
28 | Andrew Bajadali (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:04:29 | |
29 | Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano | 0:04:55 | |
30 | Timothy Duggan (Usa) Liquigas-Cannondale | 0:05:15 | |
31 | Joshua Atkins (Nzl) Bontrager Livestrong Team | 0:05:20 | |
32 | Rafael Infantino (Col) Epm-Une | 0:05:35 | |
33 | Marc Goos (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:05 | |
34 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
35 | Michael Schär (Sui) BMC Racing Team | 0:06:13 | |
36 | Oliver Zaugg (Sui) Radioshack-Nissan-Trek | ||
37 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
38 | Benjamin King (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | 0:06:36 | |
39 | Reto Hollenstein (Sui) Team Netapp | 0:06:41 | |
40 | Eduard Beltran (Col) Epm-Une | 0:06:53 | |
41 | Michael Creed (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:07:10 | |
42 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
43 | Mike Olheiser (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:07:31 | |
44 | Lawrence Warbasse (Usa) BMC Racing Team | 0:07:49 | |
45 | Ben Jacques-Maynes (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:08:05 | |
46 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | ||
47 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | ||
48 | Jeffry Louder (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:08:25 | |
49 | Robigzon Leandro Oyola (Col) Epm-Une | 0:08:40 | |
50 | Jens Voigt (Ger) Radioshack-Nissan-Trek | 0:09:54 | |
51 | Julian Kyer (Usa) Bissell Pro Cycling | ||
52 | Carter Jones (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:10:12 | |
53 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:22 | |
54 | Thomas Rohregger (Aut) Radioshack-Nissan-Trek | ||
55 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
56 | Benjamin Day (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | ||
57 | Matthieu Sprick (Fra) Team Argos-Shimano | ||
58 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
59 | Gavin Mannion (Usa) Bontrager Livestrong Team | ||
60 | Craig Lewis (Usa) Champion System Pro Cycling Team | ||
61 | Thomas Rabou (Ned) Competitive Cyclist Racing Team | ||
62 | Jesse Anthony (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:13:09 | |
63 | Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp | 0:14:13 | |
64 | Christopher Jones (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:15:08 | |
65 | Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Joost Posthuma (Ned) Radioshack-Nissan-Trek | ||
67 | Ian Burnett (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | ||
68 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
69 | Edward King (Usa) Liquigas-Cannondale | ||
70 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
71 | Rory Sutherland (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | ||
72 | Alexander Candelario (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | ||
73 | Joseph Schmalz (Usa) Bissell Pro Cycling | ||
74 | David Williams (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | ||
75 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
76 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
77 | Alex Vanias (Usa) Bissell Pro Cycling | ||
78 | Scott Zwizanski (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | ||
79 | Andreas Dietziker (Sui) Team Netapp | ||
80 | James Oram (Nzl) Bontrager Livestrong Team | ||
81 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
82 | Marsh Cooper (Can) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | ||
83 | Taylor Sheldon (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | ||
84 | Hugo Houle (Can) Team Spidertech P/B C10 | ||
85 | Brian Vandborg (Den) Team Spidertech P/B C10 | ||
86 | Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano | 0:16:16 | |
87 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano | ||
88 | Caleb Fairly (Usa) Team Spidertech P/B C10 | 0:18:10 | |
89 | David Zabriskie (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:19:17 | |
90 | Kirk Carlsen (Usa) Team Exergy | ||
91 | Sebastian Salas (Can) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:23:04 | |
92 | Will Routley (Can) Team Spidertech P/B C10 | ||
93 | Ryan Roth (Can) Team Spidertech P/B C10 | ||
94 | Alex Howes (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | ||
95 | Reid Mumford (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:24:37 | |
96 | William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
97 | Fred Rodriguez (Usa) Team Exergy | ||
98 | Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp-Barracuda | ||
99 | David Boily (Can) Team Spidertech P/B C10 | ||
100 | Tyler Farrar (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | ||
101 | Sam Johnson (Usa) Team Exergy | ||
102 | Morgan Schmitt (Usa) Team Exergy | ||
103 | Jeremy Vennell (Nzl) Bissell Pro Cycling | ||
104 | Connor O’leary (Usa) Bontrager Livestrong Team | ||
105 | Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
106 | Dominic Klemme (Ger) Team Argos-Shimano | ||
107 | Jacob Rathe (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | ||
108 | Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
109 | Jacobe Keough (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | ||
110 | Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | ||
111 | Tommy Nankervis (Aus) Competitive Cyclist Racing Team | 0:26:41 | |
112 | Marco Benfatto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:27:10 | |
113 | Chris Barton (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:31:08 | |
DNF | Ronan Van Zandbeek (Ned) Team Argos-Shimano | ||
DNF | Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | ||
DNF | Lawson Craddock (Usa) Bontrager Livestrong Team | ||
DNF | Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team | ||
DNF | Javier Eduardo Gomez (Col) Epm-Une | ||
DNS | Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team |
Klasyfikacja generalna:
1 | Johann Tschopp (Sui) BMC Racing Team | 18:18:49 | |
2 | Christian Vandevelde (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:00:38 | |
3 | Matthew Busche (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | 0:00:43 | |
4 | Leopold Koenig (Cze) Team Netapp | 0:00:53 | |
5 | Joseph Dombrowski (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:00:58 | |
6 | Ian Boswell (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:01:03 | |
7 | Christopher Horner (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | 0:01:19 | |
8 | Lucas Euser (Usa) Team Spidertech P/B C10 | 0:01:21 | |
9 | Peter Stetina (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:01:22 | |
10 | Mathias Frank (Sui) BMC Racing Team | 0:01:24 | |
11 | Thomas Danielson (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:01:32 | |
12 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:35 | |
13 | Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:45 | |
14 | George Bennett (Nzl) Radioshack-Nissan-Trek | 0:01:50 | |
15 | Brent Bookwalter (Usa) BMC Racing Team | 0:01:59 | |
16 | Levi Leipheimer (Usa) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:07 | |
17 | Francisco Mancebo (Esp) Competitive Cyclist Racing Team | 0:02:54 | |
18 | Mathias Flueckiger (Sui) BMC Racing Team | 0:03:23 | |
19 | Chris Butler (Usa) Champion System Pro Cycling Team | 0:03:29 | |
20 | Mathew Cooke (Usa) Team Exergy | 0:03:30 | |
21 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) Epm-Une | 0:03:46 | |
22 | Christopher Baldwin (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:03:57 | |
23 | Max Jenkins (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:04:04 | |
24 | Flavio De Luna (Mex) Team Spidertech P/B C10 | 0:04:35 | |
25 | Andrew Bajadali (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | ||
26 | Jorge Castiblanco Cubides (Col) Epm-Une | 0:04:44 | |
27 | Freddy Rodriguez (Col) Epm-Une | 0:05:06 | |
28 | Joshua Atkins (Nzl) Bontrager Livestrong Team | 0:05:31 | |
29 | Timothy Duggan (Usa) Liquigas-Cannondale | 0:05:47 | |
30 | Michael Schär (Sui) BMC Racing Team | 0:06:05 | |
31 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 0:06:14 | |
32 | Marc Goos (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:52 | |
33 | Michael Creed (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:07:16 | |
34 | Lawrence Warbasse (Usa) BMC Racing Team | 0:07:50 | |
35 | Rafael Infantino (Col) Epm-Une | 0:07:54 | |
36 | Eduard Beltran (Col) Epm-Une | 0:09:04 | |
37 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | 0:09:18 | |
38 | Mike Olheiser (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:09:30 | |
39 | Julian Kyer (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:09:47 | |
40 | Robigzon Leandro Oyola (Col) Epm-Une | 0:10:51 | |
41 | Carter Jones (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:11:16 | |
42 | Ben Jacques-Maynes (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:12:23 | |
43 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:12:29 | |
44 | Benjamin Day (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:12:39 | |
45 | Benjamin King (Usa) Radioshack-Nissan-Trek | 0:12:42 | |
46 | Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano | 0:13:07 | |
47 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | 0:13:22 | |
48 | Oliver Zaugg (Sui) Radioshack-Nissan-Trek | 0:15:03 | |
49 | Gavin Mannion (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:15:05 | |
50 | Reto Hollenstein (Sui) Team Netapp | 0:15:07 | |
51 | Rory Sutherland (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:15:13 | |
52 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:15:36 | |
53 | Thomas Rohregger (Aut) Radioshack-Nissan-Trek | 0:16:09 | |
54 | Jesse Anthony (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:16:16 | |
55 | Jeffry Louder (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:16:23 | |
56 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | 0:17:33 | |
57 | David Zabriskie (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:18:20 | |
58 | Caleb Fairly (Usa) Team Spidertech P/B C10 | 0:18:27 | |
59 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:18:42 | |
60 | Matthieu Sprick (Fra) Team Argos-Shimano | 0:19:28 | |
61 | Taylor Sheldon (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:19:52 | |
62 | Craig Lewis (Usa) Champion System Pro Cycling Team | 0:20:12 | |
63 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:20:17 | |
64 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:20:19 | |
65 | Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team | 0:21:21 | |
66 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:21:39 | |
67 | Andreas Dietziker (Sui) Team Netapp | 0:23:34 | |
68 | Hugo Houle (Can) Team Spidertech P/B C10 | 0:23:40 | |
69 | Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp | 0:24:49 | |
70 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | 0:25:28 | |
71 | Thomas Rabou (Ned) Competitive Cyclist Racing Team | 0:25:54 | |
72 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:26:01 | |
73 | Alexander Candelario (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:26:22 | |
74 | Fred Rodriguez (Usa) Team Exergy | 0:26:27 | |
75 | Marsh Cooper (Can) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:27:52 | |
76 | Brian Vandborg (Den) Team Spidertech P/B C10 | 0:28:54 | |
77 | James Oram (Nzl) Bontrager Livestrong Team | 0:29:54 | |
78 | Edward King (Usa) Liquigas-Cannondale | 0:30:17 | |
79 | Joseph Schmalz (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:30:49 | |
80 | Jens Voigt (Ger) Radioshack-Nissan-Trek | 0:30:52 | |
81 | Scott Zwizanski (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:30:56 | |
82 | Christopher Jones (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:32:20 | |
83 | David Williams (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:34:52 | |
84 | Ryan Roth (Can) Team Spidertech P/B C10 | 0:35:00 | |
85 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | 0:35:20 | |
86 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:35:33 | |
87 | Ian Burnett (Usa) Competitive Cyclist Racing Team | 0:35:55 | |
88 | Alex Vanias (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:36:20 | |
89 | Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano | 0:36:54 | |
90 | Joost Posthuma (Ned) Radioshack-Nissan-Trek | 0:37:40 | |
91 | Connor O’leary (Usa) Bontrager Livestrong Team | 0:39:23 | |
92 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano | 0:39:30 | |
93 | Jacob Rathe (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:41:37 | |
94 | Sebastian Salas (Can) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:42:31 | |
95 | Robert Forster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:42:53 | |
96 | Reid Mumford (Usa) Team Optum P/B Kelly Benefit Strategies | 0:42:58 | |
97 | Kirk Carlsen (Usa) Team Exergy | 0:43:02 | |
98 | Jacobe Keough (Usa) Unitedhealthcare Pro Cycling Team | 0:43:29 | |
99 | Jeremy Vennell (Nzl) Bissell Pro Cycling | 0:44:22 | |
100 | Will Routley (Can) Team Spidertech P/B C10 | 0:44:31 | |
101 | Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:45:51 | |
102 | Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:45:54 | |
103 | Marco Benfatto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:46:44 | |
104 | Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | 0:47:08 | |
105 | Alex Howes (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:47:49 | |
106 | David Boily (Can) Team Spidertech P/B C10 | 0:49:02 | |
107 | William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team | 0:51:59 | |
108 | Tyler Farrar (Usa) Garmin-Sharp-Barracuda | 0:52:38 | |
109 | Tommy Nankervis (Aus) Competitive Cyclist Racing Team | 0:54:10 | |
110 | Dominic Klemme (Ger) Team Argos-Shimano | 0:54:12 | |
111 | Sam Johnson (Usa) Team Exergy | 0:55:29 | |
112 | Morgan Schmitt (Usa) Team Exergy | 0:57:06 | |
113 | Chris Barton (Usa) Bissell Pro Cycling | 0:59:59 |
Foto: corvospro.com
Andrzej