Wyniki 21 etapu i końcowe klasyfikacje z dnia 30.05.2010, Verona-Verona, dystans 15 km (ITT)
1 | Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 0:20:19 | |
2 | Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia | 0:00:02 | |
3 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana | 0:00:17 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:22 | |
5 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 0:00:23 | |
6 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team | ||
7 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team | 0:00:29 | |
8 | Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions | 0:00:32 | |
9 | Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli | 0:00:35 | |
10 | Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank | 0:00:37 | |
11 | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | 0:00:39 | |
12 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | ||
13 | Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha | ||
14 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank | 0:00:41 | |
15 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo | 0:00:42 | |
16 | Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team | 0:00:45 | |
17 | Matthias Russ (Ger) Team Milram | ||
18 | Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank | 0:00:48 | |
19 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | 0:00:54 | |
20 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | ||
21 | Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha | 0:00:55 | |
22 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank | 0:00:56 | |
23 | Josep Jufre Pou (Spa) Astana | ||
24 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | 0:00:57 | |
25 | Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
26 | Linus Gerdemann (Ger) Team Milram | 0:01:00 | |
27 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 0:01:01 | |
28 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
29 | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | 0:01:03 | |
30 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | 0:01:04 | |
31 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | ||
32 | Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team | 0:01:05 | |
33 | Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli | 0:01:06 | |
34 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:01:07 | |
35 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | 0:01:08 | |
36 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | 0:01:10 | |
37 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo | ||
38 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 0:01:13 | |
39 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | 0:01:14 | |
40 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne | 0:01:16 | |
41 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
42 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:17 | |
43 | Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne | ||
44 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 0:01:18 | |
45 | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | ||
46 | Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini | ||
47 | David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne | ||
48 | Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 0:01:19 | |
49 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo | 0:01:20 | |
50 | Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | ||
51 | Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto | ||
52 | Jerome Pineau (Fra) Quick Step | 0:01:22 | |
53 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo | 0:01:23 | |
54 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions | ||
55 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox | 0:01:24 | |
56 | Andriy Grivko (Ukr) Astana | 0:01:25 | |
57 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | ||
58 | Luke Roberts (Aus) Team Milram | ||
59 | Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions | ||
60 | Rick Flens (Ned) Rabobank | 0:01:26 | |
60 | Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team | ||
62 | Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo | 0:01:27 | |
63 | Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia | 0:01:28 | |
64 | Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team | 0:01:30 | |
65 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:01:32 | |
66 | Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto | ||
67 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:01:33 | |
68 | Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne | ||
69 | Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
70 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo | 0:01:34 | |
71 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha | 0:01:36 | |
72 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne | ||
73 | Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team | ||
74 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 0:01:37 | |
75 | Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
76 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | 0:01:38 | |
77 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
78 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 0:01:39 | |
79 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
80 | Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto | ||
81 | Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom | ||
82 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | ||
83 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo | 0:01:40 | |
84 | Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto | ||
85 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 0:01:41 | |
86 | Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo | 0:01:43 | |
87 | Inigo Cuesta Lopez (Spa) Cervelo Test Team | ||
88 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 0:01:44 | |
89 | Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli | 0:01:46 | |
90 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | ||
91 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 0:01:47 | |
92 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
93 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 0:01:49 | |
94 | Serguei Klimov (Rus) Team Katusha | ||
95 | Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team | 0:01:50 | |
96 | Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team | 0:01:51 | |
97 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom | 0:01:53 | |
98 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
99 | Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox | 0:01:54 | |
100 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:01:58 | |
101 | Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team | ||
102 | Mauro Facci (Ita) Quick Step | 0:01:59 | |
103 | Roman Kireyev (Kaz) Astana | ||
104 | Robert Forster (Ger) Team Milram | ||
105 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:02:00 | |
106 | Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team | 0:02:01 | |
107 | Gorazd Stangelj (Slo) Astana | 0:02:02 | |
108 | Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone | 0:02:03 | |
109 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne | 0:02:04 | |
110 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
111 | Graeme Brown (Aus) Rabobank | 0:02:07 | |
112 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:10 | |
113 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne | 0:02:12 | |
114 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
115 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:13 | |
116 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 0:02:14 | |
117 | Marco Velo (Ita) Quick Step | ||
118 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:02:15 | |
119 | Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom | 0:02:20 | |
120 | Addy Engels (Ned) Quick Step | 0:02:21 | |
121 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne | ||
122 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia | ||
123 | Edward King (USA) Cervelo Test Team | 0:02:24 | |
124 | Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
125 | Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Transitions | 0:02:25 | |
126 | Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne | 0:02:27 | |
127 | Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
128 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 0:02:34 | |
129 | Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone | 0:02:35 | |
130 | Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:02:38 | |
131 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 0:02:39 | |
132 | Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha | 0:02:43 | |
133 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto | 0:02:49 | |
134 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli | 0:02:50 | |
135 | Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:03:09 | |
136 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:03:25 | |
137 | Marco Corti (Ita) Footon-Servetto | 0:03:26 | |
138 | Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team | 0:03:40 | |
139 | Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:04:02 |
Końcowa klasyfikacja generalna Giro d’Italia 2010:
1 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo | 87:44:01 | |
2 | David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne | 0:01:51 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 0:02:37 | |
4 | Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli | 0:02:50 | |
5 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:03:27 | |
6 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana | 0:07:06 | |
7 | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | 0:07:22 | |
8 | Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team | 0:09:39 | |
9 | Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia | 0:14:20 | |
10 | Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo | 0:14:51 | |
11 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini | 0:17:10 | |
12 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | 0:19:41 | |
13 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:23:03 | |
14 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 0:25:21 | |
15 | Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank | 0:32:29 | |
16 | Linus Gerdemann (Ger) Team Milram | 0:34:49 | |
17 | Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team | 0:36:44 | |
18 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank | 0:37:27 | |
19 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 0:39:43 | |
20 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:45:17 | |
21 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:50:08 | |
22 | Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto | 1:07:37 | |
23 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 1:10:16 | |
24 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 1:10:55 | |
25 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 1:11:10 | |
26 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto | 1:19:31 | |
27 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 1:19:34 | |
28 | Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom | 1:19:58 | |
29 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 1:20:05 | |
30 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 1:24:28 | |
31 | Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha | 1:25:52 | |
32 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo | 1:27:52 | |
33 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | 1:31:36 | |
34 | Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom | 1:34:31 | |
35 | Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne | 1:37:06 | |
36 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:37:40 | |
37 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 1:42:55 | |
38 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | 1:44:55 | |
39 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 1:46:02 | |
40 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team | 1:47:58 | |
41 | Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne | 1:50:40 | |
42 | Josep Jufre Pou (Spa) Astana | 1:52:09 | |
43 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 1:53:45 | |
44 | Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team | 1:55:13 | |
45 | Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha | 2:00:13 | |
46 | Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha | 2:02:47 | |
47 | Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 2:03:49 | |
48 | Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto | 2:04:20 | |
49 | Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini | 2:08:58 | |
50 | Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto | 2:13:22 | |
51 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 2:13:32 | |
52 | Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 2:14:39 | |
53 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne | 2:14:54 | |
54 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha | 2:15:29 | |
55 | Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team | 2:17:55 | |
56 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 2:19:47 | |
57 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions | 2:20:53 | |
58 | Jerome Pineau (Fra) Quick Step | 2:22:28 | |
59 | Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 2:23:07 | |
60 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo | 2:27:19 | |
61 | Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team | 2:28:40 | |
62 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne | 2:29:15 | |
63 | Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne | 2:29:30 | |
64 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 2:30:43 | |
65 | Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone | 2:30:45 | |
66 | Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli | 2:33:16 | |
67 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | 2:39:00 | |
68 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 2:40:00 | |
69 | Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini | 2:40:14 | |
70 | Andriy Grivko (Ukr) Astana | 2:41:18 | |
71 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 2:42:18 | |
72 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 2:42:22 | |
73 | Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 2:45:07 | |
74 | Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox | 2:45:11 | |
75 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | 2:53:33 | |
76 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo | 2:58:53 | |
77 | Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli | 3:03:44 | |
78 | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | 3:04:01 | |
79 | Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha | 3:04:07 | |
80 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 3:05:57 | |
81 | Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team | 3:09:00 | |
82 | Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:09:45 | |
83 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | 3:11:06 | |
84 | Matthias Russ (Ger) Team Milram | 3:12:43 | |
85 | Inigo Cuesta Lopez (Spa) Cervelo Test Team | 3:12:44 | |
86 | Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini | 3:12:56 | |
87 | Roman Kireyev (Kaz) Astana | 3:13:47 | |
88 | Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team | 3:16:25 | |
89 | Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:17:13 | |
90 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | 3:18:09 | |
91 | Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo | 3:20:36 | |
92 | Gorazd Stangelj (Slo) Astana | 3:20:57 | |
93 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom | 3:22:21 | |
94 | Serguei Klimov (Rus) Team Katusha | 3:24:12 | |
95 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 3:27:09 | |
96 | Robert Forster (Ger) Team Milram | 3:29:44 | |
97 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 3:32:33 | |
98 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:34:05 | |
99 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 3:34:30 | |
100 | Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3:34:35 | |
101 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo | 3:34:42 | |
102 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | 3:34:50 | |
103 | Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team | 3:35:19 | |
104 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:39:35 | |
105 | Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team | 3:40:04 | |
106 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team | 3:40:16 | |
107 | Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 3:41:13 | |
108 | Marco Velo (Ita) Quick Step | 3:41:32 | |
109 | Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank | 3:41:45 | |
110 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 3:44:23 | |
111 | Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto | 3:45:11 | |
112 | Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Transitions | 3:48:11 | |
113 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne | 3:48:23 | |
114 | Edward King (USA) Cervelo Test Team | 3:50:57 | |
115 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli | 3:51:50 | |
116 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank | 3:53:24 | |
117 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia | 3:54:35 | |
118 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini | 3:54:57 | |
119 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:57:49 | |
120 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox | 3:58:45 | |
121 | Mauro Facci (Ita) Quick Step | 3:59:42 | |
122 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:59:49 | |
123 | Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia | 4:01:06 | |
124 | Luke Roberts (Aus) Team Milram | 4:03:02 | |
125 | Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions | 4:03:06 | |
126 | Addy Engels (Ned) Quick Step | 4:04:57 | |
127 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo | 4:05:53 | |
128 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 4:07:41 | |
129 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | 4:11:06 | |
130 | Graeme Brown (Aus) Rabobank | 4:13:27 | |
131 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | 4:13:51 | |
132 | Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone | 4:15:17 | |
133 | Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team | 4:15:24 | |
134 | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | 4:19:17 | |
135 | Rick Flens (Ned) Rabobank | 4:21:47 | |
136 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 4:25:58 | |
137 | Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions | 4:26:16 | |
138 | Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox | 4:42:07 | |
139 | Marco Corti (Ita) Footon-Servetto | 4:48:55 |
Końcowa klasyfikacja punktowa:
1 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 150 | pts |
2 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana | 128 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 116 | |
4 | Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli | 110 | |
5 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo | 105 | |
6 | Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia | 74 | |
7 | Jerome Pineau (Fra) Quick Step | 69 | |
8 | Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha | 67 | |
9 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini | 64 | |
10 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 64 | |
11 | Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team | 59 | |
12 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team | 53 | |
13 | David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne | 50 | |
14 | Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha | 48 | |
15 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo | 46 | |
16 | Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank | 43 | |
17 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 40 | |
18 | Robert Forster (Ger) Team Milram | 37 | |
19 | Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team | 36 | |
20 | Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto | 34 | |
21 | Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 34 | |
22 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | 31 | |
23 | Linus Gerdemann (Ger) Team Milram | 31 | |
24 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 31 | |
25 | Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom | 29 | |
26 | Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 28 | |
27 | Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli | 28 | |
28 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 26 | |
29 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 25 | |
30 | Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 25 | |
31 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 23 | |
32 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank | 21 | |
33 | Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne | 21 | |
34 | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | 20 | |
35 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 18 | |
36 | Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto | 18 | |
37 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 18 | |
38 | Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team | 18 | |
39 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team | 18 | |
40 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 17 | |
41 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 16 | |
42 | Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo | 16 | |
43 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto | 15 | |
44 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 13 | |
45 | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | 13 | |
46 | Graeme Brown (Aus) Rabobank | 13 | |
47 | Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne | 12 | |
48 | Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo | 10 | |
49 | Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto | 10 | |
50 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 9 | |
51 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 9 | |
52 | Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini | 8 | |
53 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | 7 | |
54 | Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team | 7 | |
55 | Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini | 7 | |
56 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 7 | |
57 | Mauro Facci (Ita) Quick Step | 7 | |
58 | Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 6 | |
59 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha | 6 | |
60 | Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team | 6 | |
61 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 6 | |
62 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 5 | |
63 | Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 5 | |
64 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 5 | |
65 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 4 | |
66 | Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone | 4 | |
67 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | 4 | |
68 | Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox | 4 | |
69 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | 4 | |
70 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | 4 | |
71 | Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha | 3 | |
72 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 2 | |
73 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | 2 | |
74 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions | 2 | |
75 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom | 2 | |
76 | Serguei Klimov (Rus) Team Katusha | 2 | |
77 | Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia | 2 | |
78 | Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank | 1 | |
79 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 1 | |
80 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo | 1 | |
81 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | 1 | |
82 | Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 1 | |
83 | Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne | -1 | |
84 | Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team | -3 | |
85 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | -4 | |
86 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | -5 | |
87 | Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli | -5 | |
88 | Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team | -5 | |
89 | Edward King (USA) Cervelo Test Team | -5 | |
90 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | -5 | |
91 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | -5 | |
92 | Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | -10 | |
93 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank | -13 | |
94 | Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions | -16 | |
95 | Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | -17 | |
96 | Andriy Grivko (Ukr) Astana | -17 | |
97 | Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto | -17 | |
98 | Rick Flens (Ned) Rabobank | -18 | |
99 | Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team | -19 | |
100 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox | -19 | |
101 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | -19 | |
102 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | -21 | |
103 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne | -23 | |
104 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | -24 | |
105 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne | -25 | |
106 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini | -25 | |
107 | Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions | -25 | |
108 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo | -25 | |
109 | Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone | -25 | |
110 | Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team | -25 | |
111 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | -27 | |
112 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia | -27 | |
113 | Marco Velo (Ita) Quick Step | -28 | |
114 | Luke Roberts (Aus) Team Milram | -30 | |
115 | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | -30 | |
116 | Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox | -30 | |
117 | Marco Corti (Ita) Footon-Servetto | -30 |
Końcowa klasyfikacja górska:
1 | Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto | 56 | pts |
2 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo | 41 | |
3 | Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom | 38 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 35 | |
5 | Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli | 25 | |
6 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | 20 | |
7 | Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli | 16 | |
8 | Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 16 | |
9 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana | 15 | |
10 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo | 15 | |
11 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 15 | |
12 | Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini | 15 | |
13 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox | 14 | |
14 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 13 | |
15 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto | 10 | |
16 | Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne | 10 | |
17 | Jerome Pineau (Fra) Quick Step | 10 | |
18 | Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale | 9 | |
19 | Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team | 9 | |
20 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 8 | |
21 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 7 | |
22 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 7 | |
23 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 6 | |
24 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 5 | |
25 | Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia | 5 | |
26 | Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha | 5 | |
27 | Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini | 5 | |
28 | Rick Flens (Ned) Rabobank | 5 | |
29 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini | 4 | |
30 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | 4 | |
31 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | 4 | |
32 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne | 4 | |
33 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 3 | |
34 | Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 3 | |
35 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3 | |
36 | David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne | 3 | |
37 | Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto | 3 | |
38 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom | 3 | |
39 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 2 | |
40 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2 | |
41 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 2 | |
42 | Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne | 2 | |
43 | Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank | 2 | |
44 | Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone | 2 | |
45 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 2 | |
46 | Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 1 | |
47 | Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 1 | |
48 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa:
1 | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | 87:51:23 | |
2 | Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo | 0:07:29 | |
3 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | 0:12:19 | |
4 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank | 0:30:05 | |
5 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:42:46 | |
6 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo | 1:20:30 | |
7 | Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne | 1:29:44 | |
8 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:30:18 | |
9 | Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team | 1:37:33 | |
10 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 1:38:40 | |
11 | Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne | 1:43:18 | |
12 | Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 1:56:27 | |
13 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 2:06:10 | |
14 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions | 2:13:31 | |
15 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 2:23:21 | |
16 | Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox | 2:37:45 | |
17 | Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox | 2:37:49 | |
18 | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | 2:56:39 | |
19 | Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:02:23 | |
20 | Roman Kireyev (Kaz) Astana | 3:06:25 | |
21 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | 3:10:47 | |
22 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 3:25:11 | |
23 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 3:27:08 | |
24 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo | 3:27:20 | |
25 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team | 3:32:54 | |
26 | Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank | 3:34:23 | |
27 | Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 3:37:01 | |
28 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank | 3:46:02 | |
29 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne | 3:50:27 | |
30 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox | 3:51:23 | |
31 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo | 3:58:31 | |
32 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | 4:03:44 | |
33 | Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha | 4:06:29 | |
34 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 4:18:36 | |
35 | Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions | 4:18:54 | |
36 | Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox | 4:34:45 | |
37 | Marco Corti (Ita) Footon-Servetto | 4:41:33 |
Końcowa klasyfikacja drużynowa:
1 | Liquigas – Doimo | 262:04:40 | |
2 | Rabobank | 0:24:21 | |
3 | Caisse d’Epargne | 1:05:55 | |
4 | AG2R La Mondiale | 1:10:16 | |
5 | Omega Pharma – Lotto | 1:10:45 | |
6 | Team Saxo Bank | 1:42:45 | |
7 | Cervelo TestTeam | 2:06:16 | |
8 | Androni Giocattoli – Diquigiovanni | 2:22:33 | |
9 | Team Katusha | 2:23:30 | |
10 | Bbox Bouygues Telecom | 2:31:15 | |
11 | Sky Professional Cycling Team | 2:42:26 | |
12 | Lampre – Farnese Vini | 2:51:14 | |
13 | Acqua & Sapone | 2:53:59 | |
14 | Astana | 3:56:19 | |
15 | Quick Step | 4:08:01 | |
16 | Team HTC – Columbia | 5:03:22 | |
17 | BMC Racing Team | 5:15:22 | |
18 | Footon – Servetto | 5:18:41 | |
19 | Team Milram | 5:23:05 | |
20 | Cofidis, le Credit en Ligne | 5:34:58 | |
21 | Colnago – CSF Inox | 6:25:46 | |
22 | Garmin – Transitions | 7:25:13 |