Włoch Omar Lombardi (Lucchini Unidelta) wygrał pierwszy etap Giro Bio – Giro Ciclistico d’Italia. Najlepszy z Polaków, Piotr Gawroński (MGKvis Norda Pacific) dopiero 49.
Etap o długości 139 kilometrów odbył się na pagórkowatej trasie w okolicach Cairo Montenotte.
Lombardi okazał się najszybszy z 21-osobowej ucieczki, pokonując Kolumbijczyka Julian Arredondo Moreno (Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi) oraz swojego rodaka Enrico Battaglin (G.S. Zalf Desiree Fior).
Na pierwszej lotnej premii, dobrą 3 lokatę uzyskał najwyżej sklasyfikowany spośród Polaków na dzisiejszym etapie, Piotr Gawroński.
Wyniki 1 etapu Giro Bio:
1 | Omar Lombardi (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | 2:47:11 | |
2 | Julian Arredondo Moreno (Col) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | ||
3 | Enrico Battaglin (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | ||
4 | Federico Rocchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | ||
5 | Jonathan Monsalve Pertsinidis (Ven) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti | ||
6 | Luca Benedetti (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | ||
7 | Stefano Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca | ||
8 | Maurizio Gorato (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa | ||
9 | Carlos Quintero Norena (Col) Bedogni Grassi Natalini | ||
10 | Edward Beltran (Col) Colombia National Team | ||
11 | Andrea Vaccher (Ita) Ort Reale Mutua | ||
12 | Winer Anacona (Col) Colombia National Team | ||
13 | Carlos Betancur (Col) Colombia National Team | ||
14 | Otavio Bulgarelli (Bra) Mgkvis Norda Pacific | ||
15 | Daniel Jaramillo (Col) Colombia National Team | ||
16 | Matteo Durante (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | ||
17 | Henry Frusto (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | ||
18 | Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Futura Team – Matricardi | ||
19 | Javier Gomez (Col) Colombia National Team | ||
20 | Antonio Santoro (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti | ||
21 | Daniele Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana | 0:00:27 | |
22 | Kristian Sbaragli (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | ||
23 | Francesco Lasca (Ita) Bedogni Grassi Natalini | ||
24 | Andrea Lupori (Ita) Bedogni Grassi Natalini | ||
25 | Gianluca Leonardi (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
26 | Igor Romero (Spa) Pays Basque National Team | ||
27 | Paolo Locatelli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca | ||
28 | Matteo Belli (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | ||
29 | Andrei Nechita (Rom) Ort Reale Mutua | ||
30 | Matteo Rabottini (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
31 | Gabriele Pizzaballa (Ita) Team Palazzago | ||
32 | Eugenio Alafaci (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | ||
33 | Gianluca Maggiore (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | ||
34 | Matteo Busato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | ||
35 | Edoardo Zardini (Ita) Mantovani Cycling Fontana | ||
36 | Davide Orrico (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca | ||
37 | Robingzon Oyola (Col) Colombia National Team | ||
38 | Costantino Bedin Mattia (Ita) Generali | ||
39 | Emanuele Moschen (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | ||
40 | Diego Zanco (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | ||
41 | Cristopher Bosio (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | ||
42 | Enrico Mantovani (Ita) G.S. Team Trentino | ||
43 | Roberto Greselin (Ita) Mantovani Cycling Fontana | ||
44 | Tommaso Salvetti (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa | ||
45 | Antonio Doneddu (Ita) Team Palazzago | ||
46 | Gianluca Randazzo (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | ||
47 | Edoardo Costanzi (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | 0:00:36 | |
48 | Marco Prodigioso (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano | ||
49 | Piotr Gawronski (Pol) Mgkvis Norda Pacific | ||
50 | Simon Holt (GBr) De Nardi Colpack Bergamasca | ||
51 | Andrew Fenn (GBr) Great Britian National Team | ||
52 | Davide Gomirato (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | ||
53 | Manuel Fedele (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
54 | Lukasz Owsian (Pol) Mgkvis Norda Pacific | ||
55 | Maurizio Anzalone (Ita) Team Palazzago | ||
56 | Romain Beney (Ita) Suisse National Team | ||
57 | Alessio Marchetti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | ||
58 | Simone Baldissera (Ita) G.S. Team Trentino | ||
59 | Erick Rowsell (GBr) Great Britian National Team | ||
60 | Paolo Colonna (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | ||
61 | Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
62 | Luca Dodi (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano | ||
63 | Nathan Pertica (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano | ||
64 | Alessio Taliani (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | ||
65 | Kanstantsin Klimiankou (Blr) Team Palazzago | ||
66 | Daniele Angelini (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano | 0:01:13 | |
67 | Gennaro Maddaluno (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | 0:01:19 | |
68 | Massimo Graziato (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | ||
69 | Fabio Aru (Ita) Team Palazzago | ||
70 | Alessandro Stocco (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | 0:01:30 | |
71 | Derik Zampedri (Ita) G.S. Team Trentino | ||
72 | Michele Torri (Ita) Tecninox Steriltom Podenzano | ||
73 | Manuele Boaro (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | 0:01:37 | |
74 | Roman Chuchulin (Ukr) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | ||
75 | Roman Stricker (Ita) Suisse National Team | ||
76 | Antonino Casim Parrinello (Ita) Bedogni Grassi Natalini | ||
77 | Paolo Centra (Ita) Futura Team – Matricardi | ||
78 | Nicola Ruffoni (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | ||
79 | Gianfranco Zilioli (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca | ||
80 | Michele Foppoli (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | ||
81 | Yauheni Ivanou (Blr) Futura Team – Matricardi | 0:01:39 | |
82 | Birgualex Gradinaro (Rom) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | 0:02:09 | |
83 | Godoy Sergio Daniel (Arg) Argentina National Team | 0:02:12 | |
84 | Enrico Cecchin (Ita) Ort Reale Mutua | 0:03:05 | |
85 | Nicola Boem (Ita) Ort Reale Mutua | ||
86 | Matteo Mammini (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti | ||
87 | Samuele Anichini (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | 0:04:54 | |
88 | Andrea Palini (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | 0:05:15 | |
89 | Diego Aldegheri (Ita) Mantovani Cycling Fontana | ||
90 | Adam Adamkiewicz (Pol) Mgkvis Norda Pacific | ||
91 | Andrea Di Corrado (Ita) De Nardi Colpack Bergamasca | 0:05:38 | |
92 | Matteo Fedi (Ita) Team Hoppla’ Magis Mavo Infissi | ||
93 | Pawel Charucki (Pol) Mgkvis Norda Pacific | 0:05:40 | |
94 | Leandro Cotesta (Ita) Team Palazzago | 0:07:51 | |
95 | Mirko Tedeschi (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | 0:08:21 | |
96 | Simone Boifava (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | ||
97 | Stefano Agostini (Ita) G.S. Zalf Desiree Fior | ||
98 | Massimo Pirrera (Ita) Bedogni Grassi Natalini | ||
99 | Remco Te Brake (Ned) Nederland National Team | ||
100 | Andrea Menapace (Ita) G.S. Team Trentino | ||
101 | Stefano Melegaro (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
102 | Christian Delle Stelle (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | ||
103 | Tom Kohn (Lux) Generali | ||
104 | Tom Dumoulin (Ned) Nederland National Team | ||
105 | Julien Taramarcaz (Blr) Suisse National Team | ||
106 | Omar Berrtazzo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | ||
107 | Giacomo Nizzolo (Ita) U.C. Trevigiani Dynamon Bottoli | ||
108 | Nicola Danesi (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | ||
109 | Salvatore Puccio (Ita) Bedogni Grassi Natalini | ||
110 | Daniele Zuanon (Ita) Generali | ||
111 | Mark Christian (GBr) Great Britian National Team | ||
112 | Giuseppe Conversano (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
113 | Manuel Capillo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa | ||
114 | Rolf Kobelt (Ita) Suisse National Team | ||
115 | Frantisek Padour (Cze) Mgkvis Norda Pacific | ||
116 | Matteo Trentin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
117 | Angelo Gargaro (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
118 | Corrado Lampa (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | ||
119 | Domenico Losani (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | ||
120 | Davide Bonomi (Ita) Mantovani Cycling Fontana | ||
121 | Daniele Cavasin (Ita) Ort Reale Mutua | ||
122 | Ugaitz Artola (Spa) Pays Basque National Team | ||
123 | Mikel Bizkarra (Spa) Pays Basque National Team | ||
124 | Maxim Kumilevski (Blr) Tecninox Steriltom Podenzano | ||
125 | Nicola Dal Santo (Ita) Mantovani Cycling Fontana | ||
126 | Danilo Celano (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | 0:09:45 | |
127 | Nieck Busser (Ned) Nederland National Team | ||
128 | Aitor Ocampos (Spa) Pays Basque National Team | 0:10:06 | |
129 | Samuele Galligani (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti | ||
130 | Roberto d’Agostin (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
131 | Mikel Filgueirea (Spa) Pays Basque National Team | ||
132 | Thomas Pinaglia (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | ||
133 | Riccardo Biasio (Ita) Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo | ||
134 | Christopher Schneeerger (Ita) Suisse National Team | ||
135 | Carlos Ruben Ackermann (Arg) Argentina National Team | ||
136 | Raymond Kreder (Ned) Nederland National Team | ||
137 | Thomas Casarotto (Ita) Generali | ||
138 | George Atkins (GBr) Great Britian National Team | ||
139 | Martino Castellana (Ita) Gavardo Tecmor A.S.D. | ||
140 | Vitalii Brychak (Ukr) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
141 | Marco Iarlori (Ita) Aran d’Angelo & Antenucci Cogem | ||
142 | Pim Ligthart (Ned) Nederland National Team | ||
143 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Nederland National Team | ||
144 | Davide Pacchiardo (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa | ||
145 | Carmelo Marchetta (Ita) Brunero Camel Pedalando In Langa | ||
146 | Fabrizio Venezia (Ita) Futura Team – Matricardi | ||
147 | Lorenzo Bani (Ita) Gs Maltinti Lamp. Banca Di Cambiano | ||
148 | Marco Bonan (Ita) G.S. Team Trentino | ||
149 | Oleksandr Polivoda (Ukr) Brunero Camel Pedalando In Langa | 0:11:09 | |
150 | Renzo Zanelli (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | 0:12:36 | |
151 | Lorenzo Mola (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | ||
152 | Nicola Gaffurini (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | ||
153 | Riccardo Formica (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti | ||
154 | Peio Bilbao (Spa) Pays Basque National Team | ||
155 | Ivan Martinelli (Ita) Futura Team – Matricardi | 0:13:10 | |
156 | Andrea Guardini (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | ||
157 | Christoph Whorranll (GBr) Great Britian National Team | ||
158 | Giacomo Calzoni (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | ||
159 | Marco Amicabile (Ita) Delio Gallina S.Inox A.S.D | 0:13:40 | |
160 | Andrea Girardini (Ita) G.S. Team Trentino | ||
161 | Mirco Bertolani (Ita) Lucchini Unidelta Ecovalsabbia | 0:16:12 | |
162 | Nico Brüngger (Ita) Suisse National Team | ||
163 | Thomas Rech (Ita) Ort Reale Mutua | ||
164 | Mirko Nosotti (Ita) Casati Ngc Perrel A.S.D. | ||
165 | Marco Peluso (Ita) Team S.C.A.P. Prefabbricati Foresi | 0:16:17 | |
166 | Enea Roberto Bertuccelli (Ita) Futura Team – Matricardi | 0:16:38 | |
167 | Quilici Alejandro (Arg) Argentina National Team | ||
168 | Adrian Richeze (Arg) Argentina National Team | ||
169 | Sebastiano Dal Cappello (Ita) Generali | ||
170 | Luke Rowe (GBr) Great Britian National Team | ||
NA | Emiliano Fernadez Aguilera (Arg) Argentina National Team | ||
NA | Mirko Puccioni (Ita) Mastromarco Chianti Sensi Benedetti |