Kenny van Hummel (Skil-Shimano) wygrał ostatni etap Tour of Hainan. Holender pokonał Rosjanina Sergey`a Kudentsova oraz Hiszpana Enrique Matę (Footon-Servetto). W klasyfikacji generalnej triumfował Valentin Iglinskiy (Astana).

Dla Van Hummela to czwarte etapowe zwycięstwo w tegorocznej odsłonie wyścigu. Mogło skończyć się jeszcze lepiej, jednak wczoraj mimo tego że Holender jako pierwszy przekroczył linię mety został zdyskwalifikowany przez sędziów. „To była dla mnie szczególna etapówka”, powiedział Van Hummel. „To zwycięstwo pomoże bardzo szybko zapomnieć mi o wczorajszym etapie,” kończy 28-latek.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie do końca dowiózł Valentin Iglinskiy. Drugie miejsce ze stratą 17 sekund do Kazacha przypadło dla Johnniego Walkera (Footon-Servetto). Trzeci Alexei Markov z Rosji stracił 18 sekund. Na bardzo dobrej 5. pozycji wyścig ukończył Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice). Byłemu mistrzowi polski do sukcesu zabrakło 21 sekund.