Katarzyna NiewiadomaKatarzyna Niewiadoma zajęła dziś w Ołomuńcu 5. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Europy orliczek. W wyścigu juniorów, spośród naszej kadry – do mety dojechał tylko Michał Paluta.

Juniorzy ścigali się na 126 kilometrowej trasie. Złoto zdobył Francuz Franck Bonnamour, który na mecie zameldował się 22. sekundy szybciej przed swoim rodakiem – Elie Gesbertem. Brąz zawisł na szyi Belga – Mathiasa Van Gompela. Jedynym sklasyfikowanym reprezentantem Polski został Michał Paluta. Zawodnik klubu POM Strzelce Krajeńskie był 34.

Dużo większe powody do radości mamy za to w wyścigu orliczek. Bardzo dobre 5. miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma, dla której to pierwszy sezon w kategorii młodzieżowej. Tytuł mistrzyni starego kontynentu wywalczyła Włoszka Susanna Zorzi, która pokonała rodaczkę Francescę Cauz oraz Ukrainkę – Hannę Solovey.

Wyniki wkrótce!

Poprzedni artykułZapowiedź 21. etapu Tour de France 2013
Następny artykułKasia Pawłowska wygrywa etap i zostaje liderką Tour Féminin en Limousin!