Jacek MorajkoJacek Morajko zajął piąte miejsce w wyścigu Dookoła Słowacji (kat. 2.2). Polska zajęla drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej

Ostatni, piaty etap słowackiego wyścigu zwyciężył Jonas Aaen Jörgensen (Team Capinordic), dla którego po wczorajszym sukcesie, było to drugie etapowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Pasquale Muto (Miche – Silver Cross – Selle Italia), a trzecie Leigh Howard (Australia). Najlepszy z Polaków, Jacek Morajko zajął 15 miejsce.

W końcowej klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Leigh Howard, który jedynie o 3 sekundy pokonał Stefana Schafera (LKT Team Brandenburg). Trzecie miejsce zajął Pasquale Muto.

Dobre, piąte miejsce zajął Jacek Morajko, który wygrywając na niedzielnym etapie dwie premie górskie, przypieczętował zwycięstwo na najlepszego górala wyścigu.

Występ naszych reprezentantów można uznac za udany. Polacy wygrali dwa etapy, na drugim zwyciężył Michał Kwiatkowski, na trzecim Jarosław Marycz. Nasza reprezentacja zajęła drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej.