Marcin Mrożek w miniony weekend był krok od zwycięstwa we włoskim wyścigu Trofeo Alta Valle del Tevere – Città di Castello. Do pełni szczęścia zabrakło ledwie 100 metrów.

Polak ścigający się od kilku sezonów w ekipie Vejus-TMF stanął na starcie 21. edycji wyścigu rozgrywanego w regionie Umbria. Do przejechania było 150 kilometrów po pofałdowanej trasie.

W połowie dystansu, na czele pojawiła się dwójka: Marcin Mrożek (Vejus-TMF) oraz Marlen Zmorka (Team Pala Fenice ASD). Polak w decydujących momentach zdołał zgubić Ukraińca i samotnie zmierzał w kierunku linii mety.

Niestety rozpędzona grupa pościgowa pochłonęła go na ostatnich stu metrach! Wygrał Mirco Maestri (General Store Bottoli Zardini Liotto), pokonując Pierpaolo Ficarę (Futura Team Rosini) oraz niezmordowanego Zmorkę. Mrożek- ubiegłoroczny stażysta Androni-Venezuela, musiał zadowolić się piątym miejscem.