Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Dziś wygrał Kryterium im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, które rozegrano w Tarnowie.

Start wyścigu wyznaczony został na ulicy Zbylitowskiej, tuż obok Stadionu Miejskiego, znanego lepiej lokalnym mieszkańcom oraz fanom żużla jako „Jaskółcze Gniazdo”. Zawodnicy, którzy pojawili się na starcie, musieli zmierzyć się z 60-kilometrową trasą podzieloną na 40 okrążeń po 1500 metrów każde.

Ze zdecydowaną przewagą punktową triumfował 24-letni Janiszewski. Kolarz CCC Polsat Polkowice na swoim koncie zgromadził 41. punktów. Druga lokata przypadła dla Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice) (23. pkt), a trzeci był Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol Team) (18. pkt). Na kresce pierwszy zameldował się Martiusz Wiesiak (Reprezentacja Polski)

W rywalizacji orlików triumf odniósł Piotr Wojciechowski (KTK-Kalisz), który pokonał Adriana Banaszka (BDC MarcPol Team). Trzecie miejsce dla Australijczyka – Joshua Prete`a (Whirpool Author).

Twa więc znakomita passa kolarzy CCC Polsat Polkowice, którzy na razie dominują na polskim podwórku. Potwierdzają się również słowa Dariusza Banaszka, który uważa, że jego kolarze wkrótce powinni się odrodzić i ponowić sukcesy z poprzedniego sezonu.