Kolarz czeskiej ekipy PSK Whirpool, Martin Hebik wygrał Wyścig o Puchar Prezydenta Białej Podlaskiej, będący prologiem 53 edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Kolejny wyścig z cyklu kolarskiej ProLigi rozpoczął się wyścigiem australijskim. Kolarze rywalizowali na rynku w Białej Podlaskiej w strugach deszczu, przez co trasa, momentami pokryta kostką brukową, była bardzo niebezpieczna.Wyścig  polegał na tym, że na każdej pętli ostatni zawodnik odpadał. Wygrał ten, który najdłużej się utrzymał w peletonie czyli pokonał najwięcej rund.

Każda ekipa wystawiła dwóch zawodników kategorii elita oraz jednego młodzieżowca.

Najsprytniejszy i najszybszy okazał się Martin Hebik. Czech pokonał Benjamina Sydlika (Nutrixxion Sparkasse) oraz Marka Cichosza (Legia-Felt).

Wśród młodzieżowców zwyciężył były kolarz Legii, a obecnie zawodnik DHL-Author, Marcin Urbanowski, który pokonał Petera Kaltofena (PSK Whirpool) oraz Mariusza Woźnickiego.

Jutro odbędzie się pierwszy etap z Siedlec do Kozienic o długości 180 kilometrów.