Anthony Ravard (AG2R-La Mondiale) wygrał przedpołudniowy etap wyścigu Tour du Poitou-Charentes. Michał Kwiatkowski (RadioShack), uplasował się na 48. pozycji. Nowym liderem został Yauheni Hutarovich (FDJ).

Poranna rywalizacja to odcinek z Bressuire do Châtellerault o długości 104.8 kilometrów. Po wielu atakach, etap zakończył się finiszem z peletonu.

Najwięcej sił w końcówce, zachował Francuz Anthony Ravard, który pokonał Hutarovicha oraz Giacomo Nizzolo (Leopard-Trek). Na 48 miejscu, znalazł się Michał Kwiatkowski.

W generalce, Białorusin o 1 sekundę wyprzedza Włocha, Davide Appollonio (Sky). Trzeci Jose Joaquin Rojas (Movistar), traci do lidera 5 sekund. „Kwiatek” ze stratą 17 sekund jest 24.

Jest to bardzo dobra informacja, w perspektywie popołudniowej 20,5 kilometrowej jazdy na czas, od której Michał jest specjalistą.