Emanuele Sella (Androni Giocattoli) wygrał klasyfikację generalną wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Ostatni etap imprezy padł łupem Giovanniego Visconti (Farense Vini).

Na początku etapu oderwali się: Giuseppe Muraglia (D’Angelo & Antenucci – Nippo), Thibaut Pinot (FDJ), Johan Esteban Chaves Rubio (Colombia es Pasion – Café de Colombia), Emanuele Vona (Farnese Vini-Neri Sottoli), Patxi Vila (De Rosa Ceramica Flaminia) and Paolo Longo Borghini (Liquigas Cannondale).  Jednak zostali oni schwytani w końcówce przez Androny Giocattolli.

Finisz zlokalizowany był na wzniesieniu. Mistrz Włoch pokonał Jacksona Rodrigueza (Androni Giocattoli) oraz Gianniego Meersmana (FDJ). Sella przyjechał również w czołówce, zajmując 15. pozycję. Sławomir Kohut (Miche) stracił dziś 1 minutę i 26. sekund, przyjeżdżając na 53. miejscu.

W generalce Sella pokonał o 30 sekund Diego Ulissi (Lampre-ISD) oraz o 32. sekundy Stefano Pirazziego (Colnago – CSF Inox). Sławomir Kohut skończył wyścig na 68. miejscu. Krzysztof Szczawiński dziś się wycofał.