Thomas De Gendt (Vacansoleil-DCM), po raz drugi w tym sezonie zaskoczył atakiem, wygrał po ucieczce 3. etap wyścigu Circuit de Lorraine oraz został jego nowym liderem. Belg pokonał Juliena Simon (Saur-Sojasun) oraz Pierra Rolland (Europcar).

Trzeci dzień rywalizacji w Circuit Lorraine, to 206 kilometrów z Château-Salins do Saint-Dié-des-Vosges. Na trasie znajdowało się kilka hopek, które w połączeniu z bocznym wiatrem porwały peleton. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach, z przodu pozostało około 60 kolarzy.

W końcówce, na czele pojawiła się trójka: lider klasyfikacji górskiej De Gendt (który uciekał również wczoraj), Simon oraz Rolland. Na finiszu najlepszy okazał się Belg, pokonując swoich francuskich rywali. Z 15 sekundową stratą, peleton przyprowadził Anthony Roux (FDJ).

W klasyfikacji generalnej, zwycięzca 1. etapu tegorocznego Paryż-Nicea, prowadzi nad Simonem oraz Rollandem odpowiednio, o 5 i 7 sekund.

Poprzedni artykułToC: Peter Sagan w końcu wygrywa. Polacy w pierwszej grupce.