Mélodie Lesueur (Francja), została pierwszą złotą medalistką tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym – Offida 2011. 21-latka wygrała rywalizację jazdy indywidualnej na czas w gronie orliczek. Dobre 6. miejsce, zajęła Paula Gorycka.

Młode Panie rywalizowały na 25 kilometrowej trasie. Zwyciężczyni, na jej pokonanie potrzebowała czasu 39:15, pokonując drugą na mecie Rosjankę Larisę Pankovą o 38 sekund. Brązowa medalistka, Katazina Sosna z Litwy, do triumfatorki straciła 50 sekund.

Jedyna nasza reprezentantka w tym wyścigu, Paula Gorycka dobrze rozpoczęła mistrzostwa dla naszej reprezentacji. Zawodniczka CCC Polkowice, wykręciła szósty rezultat, tracąc do podium 16 sekund.

O 14, rozpocznie się rywalizacja juniorów. Polskę reprezentować będzie Wojciech Sykała (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Szymon Rekita (Warmia Biskupiec).