Justin Jules (Velo-Club La Pomme Marseille), wygrał 1. etap wyścigu Tour of Hainan (2. HC UCI). Francuz po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki, pokonał Valentina Iglinskiy`ego (Astana) oraz Adama Phelan`a (Drapac). Na 4. pozycji zameldował się Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice).
Pierwszy etap chińskiej etapówki, prowadził z wypoczynkowego kurortu Sanya do Wuzhishan. Pofałdowana trasa liczyła 163.5 km.
W akcje zaczepne, angażowali się zawodnicy Reprezentacji Chin oraz ekipa Champion System. Wysokie tempo oraz dość ciężki teren, porwał peleton na kilka części. Czołówkę stanowiła 39. osobowa grupka, w której kręciło trzech zawodników CCC Polsat Polkowice.
Na finiszu, znakomicie poradził sobie Francuz z kontynentalnej ekipy Velo-Club La Pomme Marseille– Justin Jules, który pokonał Kazacha Valentina Iglinskiy`ego (Astana) oraz Australijczyka, Adama Phelan`a (Drapac). Tuż za podium, znalazł się 23-letni Zieliński. Dariusz Batek oraz Mateusz Taciak przyjechali na ostatnich dwóch pozycjach w czołówce, zajmując odpowiednio 38. i 39. miejsce.
Wyniki:
1 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 4:12:46 | |
2 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
3 | Adam Phelan (Aus) Drapac | ||
4 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
5 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | ||
6 | Adiq Othman (Mas) Drapac | ||
7 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | ||
8 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
9 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | ||
10 | David Gutierrez (Spa) Geox-TMC | ||
11 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
12 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
13 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
14 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
15 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
16 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
17 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
18 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
19 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
20 | Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
21 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
22 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
23 | Jiang Kun (Chn) China National Team | ||
24 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
25 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
26 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
27 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
28 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
29 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
30 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
31 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
32 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | ||
33 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | ||
34 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
35 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | ||
36 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
37 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
38 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
39 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:05 | |
40 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | 0:01:04 | |
41 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | ||
42 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | ||
43 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
44 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
45 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | ||
46 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | 0:01:07 | |
47 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:03:12 | |
48 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
49 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | ||
50 | Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
51 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
52 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | ||
53 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | ||
54 | Wu Kin San (HKg) Champion System | ||
55 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | ||
56 | Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
57 | Adam Semple (Aus) Drapac | ||
58 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | ||
59 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
60 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
61 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
62 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | ||
63 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:05:06 | |
64 | Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
65 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
66 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
67 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | ||
68 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
69 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | ||
70 | Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
71 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
72 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
73 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | ||
74 | Mart Ojavee (Est) Champion System | ||
75 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
76 | Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
77 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
78 | Dong Xiaoyong (Chn) China National Team | ||
79 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
80 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
81 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
82 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
83 | Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team | ||
84 | Eduardo Gonzalo (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
85 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
86 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
87 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | ||
88 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
89 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
90 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
91 | Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
92 | Thomas Palmer (Aus) Drapac | ||
93 | Ji Xitao (Chn) China National Team | ||
94 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | ||
95 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
96 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | 0:07:37 | |
97 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | ||
98 | Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
99 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | 0:08:59 | |
100 | Amir Rusli (Mas) Drapac | ||
101 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
102 | Deon Locke (Aus) Champion System | ||
103 | Alex Dürager (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
104 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | ||
105 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
106 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
107 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | ||
108 | Mohammad Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
109 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | ||
110 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 0:12:04 | |
111 | Sergey Renev (Kaz) Astana | 0:13:29 | |
112 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
113 | Motoi Nara (Jpn) Terengganu Cycling Team | ||
114 | Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka | ||
115 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
116 | Alex Christopher Bowden (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
117 | Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
118 | Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
119 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
120 | Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
121 | Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
122 | Christopher Williams (Aus) Champion System | 0:16:45 | |
123 | Charles Joseph Eldridge (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:23:10 | |
DNF | Grégoire Tarride (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
DNF | Steven Wong (HKg) Champion System |
Klasyfikacja generalna:
1 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 4:12:36 | |
2 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 0:00:03 | |
3 | Adam Phelan (Aus) Drapac | 0:00:06 | |
4 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:10 | |
5 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | ||
6 | Adiq Othman (Mas) Drapac | ||
7 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | ||
8 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
9 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | ||
10 | David Gutierrez (Spa) Geox-TMC | ||
11 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
12 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
13 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
14 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
15 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
16 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
17 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
18 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
19 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
20 | Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
21 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
22 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
23 | Jiang Kun (Chn) China National Team | ||
24 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
25 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
26 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
27 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
28 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
29 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
30 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
31 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
32 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | ||
33 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | ||
34 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
35 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | ||
36 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
37 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
38 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
39 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:15 | |
40 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | 0:01:14 | |
41 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | ||
42 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | ||
43 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
44 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
45 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | ||
46 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | 0:01:17 | |
47 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | 0:03:20 | |
48 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | 0:03:21 | |
49 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:03:22 | |
50 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
51 | Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
52 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
53 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | ||
54 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | ||
55 | Wu Kin San (HKg) Champion System | ||
56 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | ||
57 | Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
58 | Adam Semple (Aus) Drapac | ||
59 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | ||
60 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
61 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
62 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | ||
63 | Ji Xitao (Chn) China National Team | 0:05:13 | |
64 | Mart Ojavee (Est) Champion System | 0:05:15 | |
65 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:05:16 | |
66 | Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
67 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
68 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
69 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | ||
70 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
71 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | ||
72 | Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
73 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
74 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
75 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | ||
76 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
77 | Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
78 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
79 | Dong Xiaoyong (Chn) China National Team | ||
80 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
81 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
82 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
83 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
84 | Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team | ||
85 | Eduardo Gonzalo (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
86 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
87 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
88 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | ||
89 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
90 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
91 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
92 | Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
93 | Thomas Palmer (Aus) Drapac | ||
94 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | ||
95 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
96 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | 0:07:47 | |
97 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | ||
98 | Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
99 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | 0:09:06 | |
100 | Deon Locke (Aus) Champion System | 0:09:07 | |
101 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | 0:09:09 | |
102 | Amir Rusli (Mas) Drapac | ||
103 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
104 | Alex Dürager (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
105 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | ||
106 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
107 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
108 | Mohammad Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
109 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | ||
110 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 0:12:14 | |
111 | Sergey Renev (Kaz) Astana | 0:13:39 | |
112 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
113 | Motoi Nara (Jpn) Terengganu Cycling Team | ||
114 | Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka | ||
115 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
116 | Alex Christopher Bowden (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
117 | Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
118 | Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
119 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
120 | Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
121 | Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
122 | Christopher Williams (Aus) Champion System | 0:16:50 | |
123 | Charles Joseph Eldridge (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:23:2 |
foto: velofotopro.com
Andrzej