Jonas Rickaert (Kon.Balen) jest liderem po pierwszym dniu rywalizacji w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza (2.1 J UCI). Belg wygrał również popołudniowy etap. Poranną czasówkę wygrała ekipa GKS Tarnovia.

Młodzi kolarze z 26. ekip w tym kilku reprezentacji rozpoczęli dziś zmagania w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów dla juniorów, w naszej części Europy.

Rano rozegrano jazdę drużynową na czas o długości 12,5 km na trasie Gruta-Łasin. Najlepszy czas 14 minut 27 sekund wykręcili kolarze z Tarnowa Podgórnego. Osiem sekund stracili do nich zawodnicy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a 10 s Niemcy z RSC Cottbus. Liderem po tym etapie był Dawid Brygier.

Po południu czekał 77,2 kilometrowy etap ze startu wspólnego, który zaczynał się i kończył w Jabłonowie Pomorskim. Tutaj popis dali obcokrajowcy. Na metę z przewagą ponad półtorej minuty nad resztą stawki wjechało trzech kolarzy. Najszybciej finiszował BelgJonas Rickaert, który został tym samym nowym liderem. Drugi był Dyias Shagaev (Reprezentacja Kazachstanu), a trzeci Raman Ramanau (Reprezentacja Białorusi). Najlepszym Polakiem okazał się Wojciech Sykała (GKS Tarnovia). Reprezentant Polski na MŚ w Kopenhadze był dziś siódmy.