I Wyścig Kolarski o Kryształowe Jabłko to widowiskowe, wieczorne, kolarskie kryterium uliczne dla zawodowych kolarzy rozgrywane na terenie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach na rundzie o długości 1200 metrów.

Na 60 kilometrowej trasie kolarze 30 razy (co drugie okrążenie) będą finiszować walcząc o punkty decydujące o zwycięstwie. Dodatkowo najszybszy zawodnik na trasie zostanie uhonorowany specjalnym trofeum – Kryształowym Jabłkiem.

Zawody odbędą się w sobotę, 15 września 2012 roku w Broniszach.

Za przygotowanie i przeprowadzenie I Wyścigu Kolarskiego o Kryształowe Jabłko odpowiedzialna jest firma Poland Bike. Tworzą ją ludzie, dla których jazda na rowerze to sposób na aktywne, emocjonujące i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Firma Poland Bike została założona na początku 2010 roku. Organizacja działa profesjonalnie, podkreślając rangę współpracujących z nią firm i instytucji poprzez odpowiednią promocję i realizację projektów sportowo-rekreacyjnych. Firma Poland Bike to grupa osób, zajmująca się marketingiem sportowym, public relations oraz kreowaniem wizerunku produktów.

Dyrektorem I Wyścigu Kolarskiego o Kryształowe Jabłko jest Grzegorz Wajs, kolarz zawodowy w latach 1997-2005. Reprezentował barwy Legii Warszawa, Mroza Borek Wlkp. i DHL Author. Na liście jego osiągnięć są m.in. Mistrzostwo Polski w parach, III miejsce w Wojskowych Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej, Puchar Ministra Obrony Narodowej, Puchar Polski oraz Złoty Pierścień Krakowa. Zwyciężył ponadto w Wyścigu Dookoła Argentyny, a w Wyścigu Dookoła Australii zajął II miejsce. Grzegorz Wajs to osoba charyzmatyczna, z doświadczeniem sportowo-organizacyjnym i mnóstwem twórczych pomysłów, lubiana i dobrze kojarzona w środowisku kolarskim i mediów.

Miło nam poinformować, że serwis naszosie.pl został oficjalnym Patronem medialnym wyścigu.

Szczegóły dotyczące imprezy > tutaj

Plakat:

Poprzedni artykułZapraszamy I Wyścig o Kryształowe Jabłko Prezesa Rynku Hurtowego Bronisze!