Młody Francuz Thomas Bonnin, który ostatnie dwa sezony spędził w Argos-Shimano spadnie nieco w kolarskiej hierarchii i od przyszłego roku będzie bronił barw niemieckiego Team NSP-Ghost.

23-latek przeszedł na zawodowstwo pod koniec 2010 roku. Ścigał się wtedy w amatorskiej drużynie Albi Velo Sport, rezerwie ekipy Ag2r La Mondiale. Występował tam wraz z trójką Polaków: Adrianem Kurkiem, Grzegorzem Kwiatkowskim i Zbigniewem Gucwą.

Po dobrych występach w pierwszej części sezonu, trafił na staż właśnie do Ag2r. Młody kolarz nie przekonał jednak szefostwa drużyny do siebie, mimo iż podczas stażu przejechał Tour de l’Ain, gdzie dwa razy meldował się na 11. miejscu a w klasyfikacji generalnej zajął 20. pozycję.

Skorzystała na tym ekipa Skill-Shimano, która zatrudniła obiecującego, górala z Francji na sezon 2011 i 2012. Niestety wychowany w okolicach Tuluzy zawodnik zmagał się z wieloma kontuzjami. Jego wyniki były bardzo kiepskie i holenderski team nie przedłużył z nim kontraktu na rok 2013. Na wskutek tego, największe sukcesy Bonnina wciąż pochodzą z czasów gdy ścigał się w Albi Velo Sport. To właśnie w tamtym okresie zajął 2. miejsce w alpejskim wyścigu 2.2 UCI – Tour des Pays de Savoie, wygrał etap i klasyfikację górską na podobnych imprezach, również klasy UCI – Ronde de l’Isard i Tour du Val d’Aoste. W barwach Reprezentacji Francji był siódmy w Tour de l`Avenir.

Teraz być może często będziemy gościć go w Polsce, gdyż niemiecka drużyna kontynentalna Team NSP-Ghost, która regularnie startuje m.in w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich postanowiła dać mu szansę i zaoferowała mu kontrakt.

Poprzedni artykułCeramica Flaminia wznawia działalność. Na razie ze statusem Continental.
Następny artykułZnamy kalendarz Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2013